Tilmelding åben til Pointstævne Finale

Så er Programmet klart, og tilmeldingen er åbnet til årets Pointstævne Finale i Valbyhallen den 16. – 17. april 2016.

I programmet, hvor tilmeldingsproceduren via Bordtennisportalen også beskrives, nævner ØBTU bl.a. følgende:
“ØBTU har inddelt alle spillerne i fem drengerækker og to pigerækker på baggrund af placeringerne i sæsonens pointstævner.
Ved opdelingen er der taget hensyn til, at nogle spillere først er indtrådt senere i turneringen, idet der er kigget på spillernes gennemsnitlige placering.

En spiller kan kun deltage i én række. I pointstævnerne kan kvindelige spillere dog deltage i både en pige- og i en drengerække.

Er der enkelte spillere, som I mener er placeret forkert, skal I rette henvendelse til sekretariatet på tlf. 50 57 37 28 (10.00-14.00)”

Har I generelle spørgsmål kan disse også rettes direkte til ØBTU, eller alternativt til Helle Brodersen.
 
TILMELDING og BETALING via Bordtennisportalen senest 13/4 HER.
SE PROGRAMMET HER.
Vi opfordrer også alle til at tilmelde jer til OPVARMNINGSSTÆVNET i Ølstykke senest 28/3, læs mere HER.

HGI Hillerød Bordtennisklub spillere som er nævnt i programmet:

POINTSTÆVNER – DAMERÆKKEN

SPILLES SØNDAG – START KL. 09.30
Therese Kofod-Nielsen,Hillerød

POINTSTÆVNER – DRENGE A-RÆKKEN
SPILLES SØNDAG – START KL. 13.30

Kristoffer Jon Rasmussen,Hillerød
Emil Skallebæk,Hillerød
Gustav Wolfsberg,Hillerød
Christian Hyrdum,Hillerød
Dominykas Samoulis,Hillerød
POINTSTÆVNER – DRENGE B-RÆKKEN
SPILLES SØNDAG – START KL. 09.30

Lasse Thue Drongesen,Hillerød
Mathias Ø. Augustesen,Hillerød
Tobias Pedersen-Bjergaard,Hillerød
Simone Larsen,Hillerød
Carl Emil Klein Pettersson,Hillerød

POINTSTÆVNER – DRENGE C-RÆKKEN
SPILLES LØRDAG – START KL. 14.00

Zane Kingsley,Hillerød
Theis N. Petersen,Hillerød
Simon Levin,Hillerød
Elias Sandgrav,Hillerød
Eskild Sandgrav,Hillerød
Marcus Ahrenholt Jensen,Hillerød

POINTSTÆVNER – DRENGE D-RÆKKEN
SPILLES LØRDAG – START KL. 09.30

Benjamin K. Christensen,Hillerød
Rebecca Mejer,Hillerød

Jonas Le Fevre Hansne,Hillerød
Julius Mou Nielsen,Hillerød
Jakob Nordahl Petersen,Hillerød
Sebastian Siggard Hansen,Hillerød
Felix Friis-Christensen,Hillerød
Mille Marie Søndergaard,Hillerød

POINTSTÆVNER – DRENGE E-RÆKKEN
SPILLES LØRDAG – START KL. 09.30

Sofie Elmelund Duus,Hillerød
Frederik Thomsen,Hillerød
Sebastian Harder,Hillerød

Laura Bruun Harder,Hillerød
Mette Søe,Hillerød
Emilie Rasmussen,Hillerød
Magnus M. Stormgaard,Hillerød
Sally Lou,Hillerød
Valdemar Høyer Petersen,Hillerød
Freja Larsen,Hillerød

POINTSTÆVNER – PIGE A-RÆKKEN
SPILLES LØRDAG – START KL. 09.30

Simone Larsen,Hillerød

POINTSTÆVNER – PIGE B-RÆKKEN
SPILLES SØNDAG – START KL. 09.30

Rebecca Mejer,Hillerød
Mille Marie Søndergaard,Hillerød
Sofie Elmelund Duus,Hillerød
Freja Larsen,Hillerød

Laura Bruun Harder,Hillerød
Mette Søe,Hillerød
Emilie Rasmussen,Hillerød
Sally Lou,Hillerød
 

 

You may also like...

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *